ASTERIA – mieszkaj pod gdyńskim niebem!

Lutowa, tzw. Pełnia Śnieżnego Księżyca to największa i najjaśniejsza w całym roku 2019 pełnia. Orbita „srebrnego globu” znajduje się najbliżej Ziemi i Księżyc wydaje się być większy i jaśniejszy niż zazwyczaj, a do tego ma jaskrawy, pomarańczowy odcień. Według astrologów Śnieżny Księżyc sprawia, że ludzie stają twarzą w twarz ze swoją przeszłością. Niektórzy są przekonani, że podczas pełni Księżyca wszystkie elementy życia - jasne i ciemne - stają się oświetlone dzięki czemu pełnia daje okazję do emocjonalnych porządków i przemyśleń. Ale wróćmy na Ziemię, a konkretnie nad gdyńskie niebo i rzućmy okiem na Asterię – inwestycję, która powstaje na Wzgórzu św. Maksymiliana przy ul. Mikołaja Kopernika w Gdyni.  

Prace na Asterii wyraźnie nabrały tempa. Budynki spowiły pajęczyny rusztowań co oznacza, że trwają prace elewacyjne. Asteria subtelnie koresponduje z gdyńskim modernizmem zatem przewodnim kolorem elewacji będzie biel, nawiązująca  do „białego miasta”, jakim nazywana była przedwojenna Gdynia. Dominujący kolor bieli będzie harmonijnie łączył się z szarością zastosowaną  na fragmentach budynków, dzięki czemu zyskają one ciekawy wygląd i charakter zgodny z duchem nowoczesnego miasta.   

W ubiegłym miesiącu zakończony został stan surowy zamknięty czyli wstawione zostały okna we wszystkich mieszkaniach. Wyobraź sobie jak przyjemnie będzie zasiąść w ulubionym fotelu z filiżanką kawy i przez wielkie okno obserwować niebo i kolejną pełnię Księżyca. Wielkie, zajmujące niemal całą ścianę przeszklenia, dają przyjemny efekt domu otwartego na świat. Równie ważne jest aby okna były ładne i eleganckie dlatego do budynków Asterii wybrano wysokiej klasy stolarkę okienną - wielokomorowe okna PVC, z okuciami obwiedniowymi i funkcją rozszczelniania, które charakteryzują się wysoką, potwierdzoną wieloma certyfikatami jakością wykonania.

Białe ramy oraz idealnie dobrane do nich parapety z konglomeratu marmurowego nadadzą wnętrzu szyku i charakteru.  Aby ograniczyć straty ciepła i związane z tym wydatki na ogrzewanie zastosowano wysokiej klasy energooszczędne trójwarstwowe szyby zespolone. Składają się z trzech tafli szkła rozdzielonych dwiema pustymi komorami, które pełnią funkcję izolacyjną. Takie rozwiązanie daje znacznie lepszą termoizolację niż dwie szyby z jedną komorą izolacyjną.

Według obowiązujących od stycznia 2017 roku przepisów, współczynnik przenikania ciepła (Uw), który opisuje, ile energii na metr kwadratowy tracimy dla całego okna, nie może przekraczać 1,1 W/m2K. Szyby w oknach Asterii mają współczynnik przenikania poniżej 0,9 W/m2K, zatem znacznie przewyższają wymagania stawiane przez normy. Dodatkowo, mieszkania parterowe posiadają okna z okuciami antywyważenowymi, szybami antywłamaniowymi podklejonymi warstwami specjalnej folii oraz z klamkami z kluczykiem, co z pewnością da większe poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom. 

Zapraszamy do obejrzenia lutowej kroniki budowy:

Przejdź do podstrony inwestycji